Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

11380 - Grupa OPP - Zielińska Janina

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
11380

Region:

Miasto:

Opis działalności:

Nasza Mama zachorowała wiosną 2016 roku. Diagnoza – nowotwór – runęła na naszą rodzinę bez większych ceremonii, przetoczyła się przez głowy jak mroźny huragan i zostawiła z mnóstwem pytań, lęków i z uczuciem bezradności wobec takiej choroby. Dwa miesiące po wycięciu guza na jelicie grubym i wyłonieniu stomii Mama rozpoczęła chemioterapię. Niestety, nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów – na początku marca 2017 r. pojawiły się przerzuty na wątrobie. Od onkologów usłyszeliśmy: „pozostaje jedynie chemioterapia paliatywna”. Marna perspektywa…

Zaryzykowaliśmy i wspólnie podjęliśmy decyzję o włączeniu metod alternatywnych do dotychczasowego leczenia. Mama poddana została pod okiem lekarza różnym formom immunoterapii w postaci wlewów – lekowych i witaminowych oraz pełnej suplementacji. Wszystko to w celu pobudzenia własnego układu immunologicznego do walki z chorobą.

I… udało się! Do października 2017 r. guzy nie rosły, miały wciąż tę samą wielkość. Jednak, jak to mówią – nie ma nic za darmo. Cała terapia kosztowała naszą rodzinę bardzo dużo pieniędzy. W ruch poszły wszystkie dotychczasowe oszczędności. Czasem trzeba było też od kogoś pożyczyć. Żadna bowiem z alternatywnych metod leczenia nie jest refundowana przez NFZ, a wiele z nich jest kosztownych. Wyczerpanie się oszczędności, które były głównym źródłem finansowania leczenia, zmusiły nas do przerwania całej terapii. Jak się szybko okazało – nie była to, niestety, dobra decyzja. Guzy znowu zaczęły rosnąć. Podjęliśmy decyzję, że zrobimy wszystko, żeby pomóc Mamie i zatrzymać chorobę, a być może nawet – ją pokonać. Włączone zostały nowe leki, wróciliśmy też do wcześniejszych terapii, uzupełnionych o nowe zabiegi. Ale o pieniądze jest coraz trudniej. Jedno badanie Maintrac to koszt bagatela 1700 zł, pojedynczy wlew to wydatek od 200 zł do 450 zł, szybsze badanie TK czy rezonans kosztuje 500-700 zł, prywatne wizyty lekarskie od 150 zł do 250 zł. Do tego pełna suplementacja i dopasowana dieta. Wszystko to miesięcznie koszt około 5000 zł – w zależności od tego, na ile w pełni możemy realizować cały plan leczenia.

Najważniejsze jednak, że organizm Mamy znowu pozytywnie odpowiedział na podjęte leczenie! Zmiany nie tyle się zatrzymały, co wręcz zaczęły się cofać! I właśnie to ostatecznie skłoniło nas, żeby prosić ludzi dobrego serca o pomoc. I choć niełatwo jest nam prosić, to jednak nie mamy wyboru. Sami po prostu nie damy rady… razem z nami jest oczywiście też i nasz Tata, który z Mamą świętował rok temu 40. rocznicę ślubu. Żona to dla Niego cały świat, choć głośno tego pewnie nie powie… A w Mamie jest jeszcze taki apetyt na życie!

Prosimy więc Was o pomoc. A pomóc można na kilka sposobów. Najprostszy, to oczywiście wpłaty na subkonto w Fundacji Sedeka. Możecie też przekazać 1% swojego podatku na rzecz naszej Mamy we wspomnianej Fundacji. Jeśli ktoś chce, może również przekazywać fanty na późniejsze licytacje, z których dochód również zasili odpowiednie konto. Będziemy również wdzięczni, jeśli dalej udostępnicie naszą zbiórkę, informacje o niej: na swoim profilu na Facebooku, Twitterze, swojej stronie internetowej czy też ustnie – swoim krewnym i znajomym. Jeśli ktoś czuje się na siłach, to bardzo też liczymy na Wasze wsparcie duchowe, choćby krótką modlitwę – wiara zawsze była kluczem do życia dla naszej Mamy i całej naszej rodziny.

Prosimy o najmniejsze choćby wsparcie – liczy się każdy, nawet najmniejszy gest!

Rodzina


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
11380 - Grupa OPP - Zielińska Janina

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11380 - Grupa OPP - Zielińska Janina

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.