Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

10010 - Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
10010

Region:

Miasto:

Opis działalności:

Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „ Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” powstało dzięki wrażliwości i ogromnemu sercu grupy pielęgniarek, które podczas wieloletniej pracy na oddziałach noworodkowych stykały się z eskalacją porzucania nowonarodzonych dzieci przez rodziny biologiczne. Pielęgniarki te nie mogły już dłużej bezczynnie przyglądać się dramatom maluchów zabieranych do domów dziecka i postanowiły zaproponować „Państwu Polskiemu” rozwiązanie alternatywne dla dotychczas istniejących.

I tak w grudniu 1999 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie, które w październiku 2000 r. powołało do życia placówkę dla chorych i porzuconych noworodków i niemowląt.

Bez wsparcia merytorycznego i finansowego grupa zdeterminowanych pielęgniarek

rozpoczęła walkę o byt. Jedynym sposobem na pozyskanie środków materialnych na działalność statutową stowarzyszenia była organizacja imprez charytatywnych. Dzięki zebranym funduszom udało się wyremontować udostępniony przez Urząd Miasta Częstochowy lokal i stworzyć odpowiednie warunki do przyjęcia pierwszych maluchów.

W ramach działalności statutowej Stowarzyszenie prowadzi:

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci (25 miejsc)

Nasz ośrodek jest zakładem opieki długoterminowej dla najmłodszych dzieci- noworodków i niemowląt znajdujących się w sytuacjach kryzysowych, tzn. pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców, chorych, z obciążeniami zdrowotnymi. Opiekujemy się maluchami od urodzenia o 3 roku życia z różnymi deficytami zdrowotnymi. Wiele naszych podopiecznych znajduje się w stanach bardzo ciężkich, są to dzieci z różnymi wadami genetycznymi, powikłaniami okołoporodowymi, wadami układu nerwowego.

Priorytetem jest kompleksowa opieka pielęgniarsko – lekarska, wnikliwa ocena lekarska dzieci, pełna diagnostyka, leczenie oraz wczesna rehabilitacja niemowlaków metodą NDT-Bobath i Vojty (na terenie placówki), które daje bardzo pozytywne efekty.

Motywacją do realizacji naszych planów są maluchy trafiające do naszej placówki z dużymi obciążeniami zdrowotnymi, którym możemy pomóc. W naszej placówce niezmiennie przebywa ponad 20 maluchów.

Z uwagi na charakter i wyjątkowość naszej działalności nie możemy a nawet nie chcemy odmawiać pomocy żadnemu potrzebującemu dziecku, które nie z własnej woli stało się społecznym sierotą. Wiedząc, że jego przyszły los jest w naszych rękach staramy się o sprawną i skuteczną pomoc taką, aby maluch nigdy nie miał za sobą przeszłości niekochanego, porzuconego dziecka. Olbrzymim sukcesem jest dla nas fakt, iż nawet dzieci bardzo obciążone zdrowotnie znajdują nowe kochające rodziny, a my możemy śledzić ich dalsze losy oraz postępy w rehabilitacji oraz rozwoju. Niesamowite efekty rozwojowe są zasługą nie tylko intensywnej i wczesnej rehabilitacji, wielu konsultacjom medycznym

i wcześnie rozpoznanym dysfunkcjom, ale przede wszystkim uczuciem jakim maluchy są obdarzane przez rodziców.

Udało nam się wiele zrobić, dzięki własnym staraniom i intensywnym działaniom – pomocy osób ogromnego serca, udziale firm i sponsorów, którzy nigdy nie odmawiali nam swojej pomocy w najbardziej dramatycznych momentach działalności.

Jesteśmy dumni, że nasze starania oraz nieodzowna pomoc ludzi o ogromnych sercach pozwoliła na pomoc tym najbardziej pokrzywdzonym przez los maluchom. Najpiękniejszą zapłatą jest uśmiech dziecka, oraz wielka radość, jaką niesie swoim nowym rodzicom pojawiając się w ich domu.

 


Więcej informacji: osrodekpreadopcyjny.prv.pl


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
10010 - Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10010 - Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.