Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

10335 - Pozytywne Fluidy

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
10335

Region:

Miasto:

Opis działalności:

Grupa zrzesza wolontariuszy – wizażystów, stylistów, fryzjerów, którzy bezinteresownie angażują się w akcje społeczne.

Główne dwa cele, zadania, jakimi zajmuje się Grupa to:

1. Zbieranie przy pomocy wolontariuszy środków finansowych na rozmaite cele charytatywne, w tym na rzecz innych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego: fundacji, stowarzyszeń, firm zaangażowanych społecznie, a także potrzebujących pomocy osób prywatnych. W sposób szczególny chcielibyśmy wspierać organizacje walczące z przemocą wobec dzieci oraz niosące pomoc poszkodowanym dzieciom.

W ramach realizacji tego celu Grupa organizuje płatne warsztaty wizerunkowe dla kobiet, z których dochód przekazywany jest na konkretne akcje charytatywne, określoną fundację, dziecko, instytucję itp.

2. Wsparcie dla kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, a którym wizażyści i styliści są mogą pomóc poprawić samopoczucie. Makijaż nie służy wyłącznie zaspokajaniu kobiecej próżności i kreowaniu wizerunku celebrytek, ale może także bardzo skutecznie odmienić życie tych pań, które często w sposób brutalny i nagły zostały pozbawione możliwości cieszenia się własną kobiecością. Każda kobieta zasługuje na to, by czuć się dobrze we własnym ciele. Nawet chore kobiety, pomimo swojego schorzenia, nie chcą rezygnować z atrakcyjnego wyglądu.
Aby realizować cele z tego obszaru Grupa organizuje bezpłatne lekcje makijażu oraz stylizacji dla kobiet, które los doświadczył ciężką i wyniszczającą chorobą jaką jest rak. Profesjonalne porady wizażystów pomagają im bardzo skutecznie zatuszować efekty uboczne leczenia. Poza tym spotkania w grupie i praca ze specjalistami, w tym dobór odpowiedniej garderoby, fryzury i makijażu umacnia i podnosi pewność siebie, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne: dodaje pozytywnej energii i siły do walki z chorobą. Z pewnością możliwość zmiany otoczenia, oderwania się od rzeczywistości i poświęcenia kilku godzin tylko na pielęgnację urody, bardzo pozytywnie wpłynie na samopoczucie każdej kobiety.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
10335 - Pozytywne Fluidy

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10335 - Pozytywne Fluidy

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.