Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

11292 - Grupa OPP - Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
11292

Region:

Miasto:

Opis działalności:

Urszula Kozłowska – historia nieznana

Dawno, dawno temu w mieście Świdnica urodziła się Ula Kozłowska.Od dziecka spisywała swoje wymyślone historyjki, jako mama doskonaliła warsztat, pisząc dla swoich dzieci. Pierwsza książeczka trafiła do rąk czytelników w 2005 roku.

Ogromny talent autorki wydobył z szuflady (dosłownie) mąż, zachęcając żonę, by zaprezentowała swoje teksty w jakimś wydawnictwie. Twórczość została doceniona i do dnia dzisiejszego wydanych zostało blisko 300 książek. Wersje audio nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki czy Emilian Kamiński. W ten oto sposób pisanie poezji i prozy dziecięcej z wielkiej pasji Pani Uli stało się również jej sposobem na życie.

Urszula Kozłowska dała dzieciom i ich rodzicom do rąk książki, które bawią i uczą, wzbogacają słownictwo, a nawet wspomagają logopedycznie. To jednak nie wszystko. Pisarka podarowała polskim rodzinom znacznie więcej – pretekst do wspólnego spędzania czasu. To nieoceniona wartość we współczesnym świecie!

Z początkiem 2017 roku autorka poddała się badaniom i usłyszała przeraźliwą diagnozę – nowotwór złośliwy atakujący jelito grube i wątrobę, który niespodziewanie stanął na przeszkodzie jej twórczości. Pani Ula – tracąc siły do pisania i możliwość wyjazdów na spotkania autorskie z czytelnikami – straciła również źródło utrzymania.

Koszty leczenia (konwencjonalnego i alternatywnego), rehabilitacja, konsultacje medyczne oraz mnóstwo wydatków towarzyszących chorobie sprawiły, że sytuacja stała się bardzo trudna. Oprócz choroby zagrażającej życiu pisarka zmaga się z lękiem o zapewnienie środków na leczenie i życie. Stres spowodowany sytuacją materialną niestety nie pomaga w zdrowieniu, a sama choroba jest już i tak wielkim obciążeniem.

Bezzwłocznie uruchomiliśmy możliwość finansowego wsparcia Pani Urszuli. Chcemy pozyskać pieniądze na jej dalsze leczenie oraz na utrzymanie w okresie rekonwalescencji.

Pomóżmy Pani Uli odzyskać zdrowie. Z całego serca życzymy jej, by wygrała z chorobą i powróciła do pisania!

Zapraszamy także do obejrzenia filmu o Pani Uli

oraz na FB „Bajkowe zakończenie: pomóżmy Uli Kozłowskiej pokonać raka”


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
11292 - Grupa OPP - Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11292 - Grupa OPP - Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.