Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

10595 - Grupa OPP - Krystyna Grzybowińska

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
10595

Region:

Miasto:

Opis działalności:

krystyna grzybowińskaGrupa OPP działa na rzecz Pani Krystyny Grzybowińskiej. Obecnie Pani Krystyna ma 63 lat i od 18 lat zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba Parkinsona jest ciężkim, postępującym schorzeniem układu nerwowego i niestety nadal chorobą nieuleczalną. Można na jej temat wiele pisać, ale w najkrótszej formie: jest to choroba polegająca na postępującym ograniczeniu sprawności stawów kończyn dolnych i górnych, stawów kręgosłupa, sztywności mięśni. Ogranicza ruch. Wszystko to wywołuje silne bóle, niemożność wykonywania podstawowych funkcji życiowych. W efekcie człowiek zdany jest na opiekę osób drugich. Aby wpłynąć na utraconą funkcję mięśni i stawów, poprawić poruszanie się, wstawanie i wykonywanie samodzielnie czynności dnia codziennego niezbędna jest fachowo prowadzona codzienna rehabilitacja. W chorobie Parkinsona występują, wśród wielu zaburzeń, również zaburzenia mowy i połykania. Aby poprawić ten stan muszą być wykonywane ćwiczenia w obecności specjalisty logopedy. Leki i operacje poprawiają jedynie funkcjonowanie, ale nie zwalniają postępu choroby ani nie leczą przyczyn tego schorzenia. Choroba postępuje swym własnym tempem.

W roku 2006 Pani Krystyna zachorowała również na raka. Była leczona i poddana chemoterapii w Klinice Onkologii na warszawskim Ursynowie. W wyniku usunięcia węzłów chłonnych od 4 lat walczy z obrzękiem limfatycznym kończyny dolnej. Ręczne masaże obrzęku limfatycznego są najlepsze i chyba najskuteczniejsze, ale bardzo kosztowne. To wszystko powoduje, że w imieniu Pani Krystyny zwracamy się do osób, które chcą i mogą pomóc, o wsparcie finansowe, za które bardzo dziękujemy.

Kochani Przyjaciele, Drodzy Darczyńcy.

26.10.2015 r. Fundacja SEDEKA zakończyła księgowanie na subkontach 1%  podatku za 2014.

Pragnę  Wam serdecznie podziękować za wsparcie finansowe. Pragnę podziękować  Wam za to, że mój apel o pomoc przekazaliście swoim rodzinom, znajomym i przyjaciołom, którzy dołączyli się i przekazali darowizny.  Pieniądze jakie od Was Kochani otrzymałam pozwolą mi na pokrycie kosztów specjalistycznych badań, leków, na rehabilitację. Jak zapewne wiecie choroba Parkinsona jest wciąż nieuleczalna. Jaka jest przyczyna tej choroby wciąż dla lekarzy i naukowców pozostaje zagadką. I skoro nieznana jest przyczyna, trudno mówić o możliwości wyleczenia.  Współczesna neurologia daje nam chorym trzy opcje: tzw. DBS (głęboka stymulacja mózgu), na którą wciąż czekam  nie mając pewności, że zostanę zakwalifikowana (trzeba przejść szereg specjalistycznych badań i spełniać określone warunki). Operacja ta nie hamuje postępu choroby Parkinsona i jak każdy tego typu zabieg wiąże się z powikłaniami, ale jest refundowana. Drugi sposób na tę chorobę to podawanie Apomorfiny, ale miesięczny koszt to 3-6 tys. Trzecia metoda to wlewy Duodopy, której koszt wynosi 14-18 tysięcy złotych miesięcznie. Obie te terapie nie są refundowane przez NFZ, dlatego dla chorych na Parkinsona są praktycznie nieosiągalne. Trudno uwierzyć, że większość krajów UE, które są ekonomicznie do nas podobne albo może nawet słabsze potrafiły sobie z problemem refundacji tych metod poradzić. Refundują takie kraje jak Bułgaria, Rumunia, Czechy czy Słowacja.

Choroba Parkinsona to powolne umieranie mózgu. To w naszej polskiej rzeczywistości wciąż niestety zamknięcie w czterech ścianach, inwalidztwo, ból, na który nie działają żadne środki. Wyłącza się chodzenie, wyraźne mówienie, problemy z połykaniem i wiele innych, których już nie będę wymieniać. To całkowite uzależnienie od osób trzecich. Tak więc liczę na dalszą Waszą pomoc. Mam nadzieję, że w rozliczeniach podatkowych za 2015 r. wielu z Was również przekaże dla mnie 1% ze swojego podatku.

Jestem pełna wiary, że jesteście ze mną i starczy mi sił w walce z panem Parkinsonem, bowiem „zwątpienie jest  prostą drogą do przegranej”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
10595 - Grupa OPP - Krystyna Grzybowińska

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10595 - Grupa OPP - Krystyna Grzybowińska

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.