Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Doceń Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich z lat 1972–2012

ikona wpisu plebiscytJuż niebawem nastąpi rozstrzygnięcie Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością. Fundacja Sedeka czeka na głosy do 31 grudnia br. W Plebiscycie oddano już ponad 18 000 głosów.

Popularnością cieszą się zarówno sportowcy, którzy zdobyli medale podczas igrzysk paraolimpijskich sprzed wielu lat, jak i ci zawodnicy, którzy stanęli na podium niedawno.

Duże zainteresowanie internautów oznacza, że miłośnicy sportu wciąż pamiętają emocje
i wzruszenia, których doświadczyli, śledząc osiągnięcia uczestników paraolimpiad.

Warto przypominać sukcesy sportowców z niepełnosprawnością. Ich zwycięstwa, determinacja i wola walki mogą być cennym źródłem motywacji dla osób, które wkraczają
na ścieżkę sportu, a także zachętą dla tych, którzy z powodu choroby lub niepełnosprawności  stracili wiarę w siebie i sens życia.

Po 31 października br., spośród wybranych w głosowaniu internautów 40 sportowców Kapituła dokona wyboru 10 laureatów. Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi podczas uroczystej gali.

W Plebiscycie może wziąć udział każdy, typując maksymalnie 40 kandydatów, minimalnie jednego.

Plebiscyt wspierają m.in. Polski Komitet Olimpijski, Akademie Wychowania Fizycznego oraz organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Informacji udziela:

Katarzyna Siedlik

tel. 22 486 96 42

kom. 882 046 786

e-mail: k.siedlik@sedeka.pl


Of goodwill to his fellowmen he is homework bad not to be a tender husband