Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bezpłatne programy do rozliczenia podatku

Informujemy, że na naszej stronie internetowej są już dostępne dwa bezpłatne programy do rozliczania formularzy PIT.

Program PIT Format dostępny jest na naszej stronie w wersji on-line lub do pobrania. Na stałe umieszczono w nim numer KRS Fundacji Sedeka 0000338389, co umożliwia szybkie i łatwe przekazanie 1% podatku.

Z kolei na podstronach wszystkich Grup OPP dostępny jest program PITax.pl do rozliczania on-line. Wypełniając formularz PIT w tym programie można przekazać 1% podatku na rzecz konkretnej Grupy OPP. Po wybraniu przycisku „Przekaż 1% podatku On-Line”, w rubryce „Cel szczegółowy 1%” w formularzu PIT, zostanie zapisany numer ewidencyjny danej Grupy OPP oraz jej nazwa.

Jest to duże udogodnienie. Wystarczy bowiem wskazać podatnikowi, który chce przekazać 1% podatku na rzecz konkretnej Grupy OPP, adres jej podstrony. Tutaj szybko i bez ryzyka popełnienia błędu w numerze czy nazwie Grupy OPP można wypełnić formularz PIT i wesprzeć ją 1% podatku.

 

Uwaga! W polu „Cel szczegółowy 1%” zostanie także umieszczony ciąg znaków (tzw. znacznik PXn) dzięki któremu będzie wiadomo, że 1% został przekazany przy pomocy programu PITax.pl. Ten dodatkowy tekst nie utrudnia przekazania danych do urzędu skarbowego.

Zachęcamy do skorzystania z powyższych programów do rozliczenia podatku za 2017 rok.